Menu Close

Sukienki damskie xxl a ich kolorystyka

Sukienki damskie xxl i zasady ich dobierania

Panie o nieco pełniejszej sylwetce, przy kompletowaniu garderoby, zazwyczaj stają przed licznymi dylematami. Wszystkie chciałyby wyglądać elegancko i seksownie, jednak obawiają się, że niektóre kolory i wzory nie są dla nich. Okazuje się, że ich obawy są bezpodstawne, albowiem kompletując bluzki czy sukienki damskie xxl, nie trzeba obawiać się wpadek. Wystarczy tylko stosować kilka żelaznych, wypróbowanych zasad. Sprawa opiera się między innymi na odpowiednim kroju, kolorze i fasonie.

Ciemne kolory i jasne dodatki

Jakkolwiek styl sportowy i ubrania weekendowe świetnie leżą na paniach o pełniejszej sylwetce, to już z kreacjami wizytowymi należy postępować ostrożnie. Sukienki wizytowe duże rozmiary, mają przede wszystkim zdobić kobietę i ujmować jej optycznie co najmniej kilka kilogramów. Przede wszystkim jednak sprawiać, że kobieta poczuje się atrakcyjnie. Generalną zasadą dotyczącą kolorów jest ta, która mówi o unikaniu jasnych barw. To właśnie ciemne barwy sprawiają, że sylwetka wydaje się szczuplejsza. Tak więc sukienki damskie xxl, to przeważnie kreacje w ciemniej tonacji. Przy tym nie należy się obawiać, że kreacja będzie zbyt smutna. Można postawić na atrakcyjne i przyciągające wzrok dodatki, czy też biżuterię w weselszych kolorach, która zdecydowanie ożywią cały image. Przy tym należy jednak uważać, by nie przesadzić z wielkością i ilością dodatków.

Monochromatyczność

Przy kompletowaniu zestawów garderoby w dużych rozmiarach, dobrze jest pamiętać o zasadzie monochromatyczności barw. Sukienki damskie duże rozmiary w kolorze ciemnym, powinny być zestawione z podobnymi w tonie narzutkami lub żakietami. Zbytni kontrast nie jest korzystny. Dół w ciemnym kolorze, zestawiony z zupełnie jasną górą, w pewnym sensie „przecina” sylwetkę, czyniąc ją optycznie krótszą i bardziej przysadzistą. To samo tyczyć się może zestawu – biała spódnica i ciemna bluzka. Taki zestaw sprawia, że sylwetka wydaje się cięższa. Nawet korzystna dla tęższych pań, sukienka trapezowa xl, zestawiona z żakietem lub rozkloszowaną narzutką w tym samym tonie kolorystycznym sprawi, że całość będzie wyglądać niezwykle elegancko. Ten fakt na pewno poprawi samoocenę każdej kobiety.