Menu Close

Odzież damska xxl w wersji używanej

odzież damska duże rozmiary

Odzież damska xxl a zero waste

Moda na zero waste zadomowiła się w naszym kraju na dobre. Nie marnujemy i koniec! W związku z tym do sklepu chodzimy z własną torbą, do samochodu zapraszamy koleżankę z pracy, a ciuchy kupujemy z drugiej ręki. Jesteś za? Jeśli jesteś osobą nosząca rozmiar większy niż 42 wiesz, że spełnienie tego ostatniego wyzwania jest co najmniej trudne. Używana odzież damska xxl bywa trudna do znalezienia. Dlaczego?

Ubrania plus size – co je wyróżnia?

Jednym z najpowszechniejszych mitów krążących w świecie mody jest ten, jakoby odzież damska xxl była prosta w uszyciu. Nic bardziej mylnego! Jest to problem za sprawą którego wciąż niewiele zwykłych sklepów decyduje się na poszerzenie swej oferty o rozmiary większe niż 42. Ubranie sylwetki plus to prawdziwe wyzwanie! Unikalność kształtów sprawia, że ubrania te nie są tak uniwersalne jak te ze standardowej tabeli rozmiarów. Mówiąc wprost: trudniej je sprzedać. Problemem są nie tylko spodnie, uchodzące za najtrudniejszą do dopasowania część damskiej garderoby.
Kupując nawet tak uniwersalną rzecz jak sukienki damskie xxl trzeba wziąć pod uwagę, że na niemalże 100% trzeba będzie dopasować ją indywidualne! Ten fakt sprawia, że osoby noszące plus size często korzystają z pomocy krawcowych. Najpopularniejszym trikiem jest zakup ubrania w rozmiarze większym niż potrzebny i dopasowanie go do sylwetki. W praktyce oznacza to, że odzież damska duże rozmiary kupowane z drugiej ręki często mają rozmiar… sprzeczny z tym, co widnieje na metce. Im więcej zmian dokonała pierwsza właścicielka, tym większe wyzwanie czeka kolejne osoby. Cofnięcie niektórych zmian, jak skrócenie, bywa niemożliwe!

Elegancja w rozmiarach plus

Czy oznacza to, że osoba plus size skazana jest na wysokie ceny i problemy? Absolutnie! Z pomocą przychodzą sklepy internetowe w których kupić można tak zwyczajne jak i eleganckie bluzki xxl idealne do pracy. Ewentualnie ubrania potrzebne na wesele lub chrzciny typu modna sukienka trapezowa xl. I nie, wbrew temu co często można usłyszeć o strasznych cenach, te sklepy również prowadzą wyprzedaże oraz prowadzą programy lojalnościowe. Dodatkowo ubrania xxl są w niemalże 90% przypadków zdecydowanie lepsze pod względem jakości niż te „normalne”. Nie wierzysz? Sprawdź sama z czego zazwyczaj wykonane są koszule damskie xxxl.